لذت داشتن اتاق کودک هوشمند در خانه هوشمند
16
آذر

لذت داشتن اتاق کودک هوشمند در خانه هوشمند

لذت‌داشتن اتاق‌کودک‌هوشمند در خانه‌هوشمند از جذاب‌ترین و کاربردی‌ترین سناریوهای هوشمندسازی ساختمان مربوط به کودکان است. اتاق‌کودک هوشمند یکی از کاربردهای جدید تکنولوژی و بسیار مفید در ساختمان هوشمند برای والدینی است که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند.

برای بیشتر والدین خصوصا جوان‌ترها و آن‌هایی که برای اولین بار است که روزهای‌سخت و پردردسر و در عین حال لذت‌بخش بچه‌داری را تجربه می‌کنند داشتن یک دستیار مجازی‌هوشمند یک آرزو و رویای بزرگ است که با داشتن یک خانه هوشمند می‌توان به این آرزو دست یافت‌. اتاق هوشمند کودک به این معنا می‌باشد که کودک در اتاقش توسط دوربین‌های تحت‌شبکه – کنترل قابل مشاهده باشد و همچنین شرایط دمایی اتاق کودک استفاده از درب‌های سنسوردار و …. از جمله موارد دیگری است که می‌تواند امنیت را برای کودک و آرامش و راحتی را برای والدین به ارمغان بیاورد.

اتاق کودک هوشمند و مشاهده تصاویر کودک
مانیتورهای WIFI هوشمند کودک در چند سال اخیر عضو اصلی فهرست خرید والدین برای اتاق کودک هوشمند خود شده‌است. مشاهده تصاویر زنده کودک سناریویی بسیار جذاب و کاربردی در یک خانه هوشمند است و این امکان را ایجاد می‌کند که در خانه یا حتی زمانی که بیرون از خانه به سر می‌برید حالت‌های مختلف کودک خود را با استفاده از تصاویری که توسط دوربین‌های IP (تحت شبکه) بر روی لب‌تاب یا گوشی‌های هوشمند شما ارسال می‌گردد تحت‌نظر داشته باشید.

سنسورهای امنیتی درب و پنجره اتاق کودک هوشمند
مزایای اتاق هوشمند کودک چیست‌؟ و یا سنسورهای امنیتی درب‌و‌پنجره در اتاق کودک‌هوشمند در یک خانه هوشمند چه کاربردی دارد؟ مهم‌ترین دغدغه والدین بحث امنیت کودک می‌باشد. در زمان استراحت والدین یا زمانی که مشغول کاری هستند و یا زمانی که برای مدتی کوتاه مجبور به ترک خانه می‌شوند نگرانی از خروج کودک از طریق درب‌هاو‌ پنجره‌ها شرایط روحی نامناسبی را برای والدین ایجاد می‌کند. اطلاع‌رسانی به والدین در این شرایط از طریق سنسورهای نصب شده بر این وسایل امنیت کودک و آرامش والدین را در پی‌خواهد‌داشت.

هوشمند سازی اتاق کودک با کنترل سیستم سرمایش و گرمایش
استفاده از ترموستات‌های هوشمند در یک ساختمان هوشمند به‌خصوص اتاق کودک هوشمند ایجاد محیطی دلپذیر و مطلوب را برای شما و کودک دلبندتان فراهم خواهد کرد. کودک تازه متولد شده بدن غیرمقاوم‌تری نسبت به شرایط دمایی دارد و بسیاری از متخصصین معتقدند که یکی از عوامل سندرم مرگ ناگهانی کودک افزایش درجه حرارت محیط است. با استفاده از ترموستات‌های هوشمند در یک اتاق کودک هوشمند خواب راحت‌تری را برای کودک خود فراهم کنید.

اتاق هوشمند قصه‌گو با پخش‌موسیقی برای کودک
از دیگر سناریوهای جذاب خانه هوشمند قصه‌گویی است. امروزه با توجه به مشغله‌های زیاد والدین وجود دستگاهی که بتواند امکان قصه‌گویی و پخش برنامه ها و موزیک مورد‌علاقه کودکشان را در زمانی که والدین امکان رسیدگی و توجه به کودک خود را ندارد ایجاد کند بسیار کاربردی و مفید است. امکان پخش لالایی در یک اتاق کودک هوشمند و کنترل از راه دور این برنامه ها توسط والدین می‌تواند آرامش خیال دوچندان ایجاد کند.